o klubu & kontakty

Pravidelné tréninky

Členové našeho klubu se scházejí na střelnici k pravidelnému tréninku každou sobotu od 9:00 hodin.

V době sobotního dopoledne si mohou přijít také zastřílet (ze své vlastní zbraně) nečlenové klubu, držitelé zbrojního průkazu, kteří si za poplatek 200 Kč mohou vyzkoušet své schopnosti a dovednosti pod vedením řídícího střelby.

Výbor SSK Orlová Poruba

• Předseda   MUDr. Jan Mareš | 608 882 298
  • Jednatel   Zdeněk Valena | 702 180 203
  • Brigády   Jiří Šeliga | 737 733 866
  • Soutěže   Libor Sobala | 725 063 902
  • Hospodář   Mgr. Hana Valenová | 607 619 060

Historie klubu

Náš Sportovně Střelecký klub byl založen v roce 1982, jako 109.ZO Svazarmu Dolu Doubrava. Po roce 1989, kdy došlo k zániku Svazarmu jsme se stali členy Asociace Víceúčelových Základních Organizací Technických Sportů a Činnosti, ve zkratce AVZO TSČ a konečně v roce 1992 byl ustaven střelecký klub pod hlavičkou Českého Střeleckého Svazu jako: SSK – Sportovně Střelecký Klub č. 0591 Orlová – Poruba.

Pod touto hlavičkou jsme aktivní i v současnosti. Počet členů našeho klubu se v uplynulých letech měnil a to od 7 zakládajících členů až po 90 členů. Dnešní aktuální stav členské základny je 46 členů z toho 4 čestní členové. Zabýváme se sportovní střelbou z malorážných a velkorážných zbraní jak z krátkých tak i z dlouhých, včetně zbraní historických. Každoročně pořádáme několik soutěží veřejných a klubových a také akce pro děti našich členů.

Naši střelci reprezentují klub na soutěžích po celé republice jak v rámci střeleckých soutěží mistrovství ČR pořádaných Českým střeleckým svazem, tak i v soutěžích jiných střeleckých klubů, někteří i v zahraničí s velmi dobrými výsledky. Rovněž zajišťujeme odborné poradenství o zbraních a střelivu. Zájemci o získání zbrojního průkazu u nás obdrží kompletní informace.

Pro Městskou policii Orlová a Městskou policii Bohumín vytváříme zázemí pro střelecký a odborný výcvik jejich příslušníků.

Kde nás najdete

„Svobodní lidé by nejen měli být ozbrojeni a disciplinovaní, ale měli by mít dostatek zbraní a munice, aby uhájili svou nezávislost před kýmkoliv, kdo by je chtěl utlačovat – včetně jejich vlastní vlády.“

George Washington

1. Prezident Spojených států amerických 1732 - 1799